اتصالات فشار قوی


چه اتصالاتی را فشار قوی گویند؟!

درباره اتصالات فشار قوی بیشتر بدانید

از پرمصرف ترین و با اهمیت ترین اتصالات در صنایع گوناگون و مخصوصا نفت و گاز و پتروشیمی، اتصالات فشار قوی هستند. این اتصالات در شیرآلات، گاز و سایر سیالات، خطوط پر فشار آب و لوله ها بهره گیری می شوند. اغلب این گونه از اتصالات از آلیاژهای بخصوص و فولاد تولید می شوند. اجزای سازنده اتصالات فشار قوی با نظر به فشار سیال و سایز تجهیزات، کلاس های مختلفی دارد و لازم به توضیح می باشد که شامل مواردی مثل زانویی، فلنج ها، تبدیل و سه راهی ها هستند و گفتنی است در کنار آن می توان به شکل مناسبی از لوله مانیسمان بهره برد. اتصالات با فشار قوی را می شود از دید جنس مواد اولیه به موارد مختلفی مثل اتصال فشار قوی فولادی گالوانیزه، فشار قوی فولادی ساکت و فشار قوی فولادی دنده ای طبقه بندی نمود.

اتصالات فشار قوی فولادی کدامند؟!

با نام اتصالات فشار قوی فولادی آشنا شوید!

اتصالات با فشار قوی همانجور که تجهیزات کوچکی می باشند ولی به نقش قلب صنایع انتقال سیالات نقش آفرینند. زیرا گاهی اوقات اگر در مسیر تجهیزات انتقال خطوط لوله، یک زانویی در مسیر نصب شود می تواند راندمان خروجی را افزایش دهد. به شکل  کلی اتصالات فشار قوی فولادی به موارد زیر طبقه بندی می شوند:
- مغزی فشار قوی
- نیپل فشار قوی
- سوک ولت فشار قوی
- مهره ماسوره فشار قوی
- بوشن فشار قوی
- زانو فشار قوی
- چپقی فشار قوی
- تردولت فشار قوی
- تبدیل فشار قوی
- سه راه فشار قوی

اتصالات فشار قوی در صنایع چه کاربردی دارند؟!

کاربرد اتصالات فشار قوی در صنایع

انتنقال سیال یکی از ملزومات صنایع گوناگون مخصوصا نفت و گاز است برای کنترل جریان سیالات باید از اتصالات با فشار قوی استفاده کنیم؛ چون انتقال سیالات همراه با فشار زیاد خطرناک خواهد بود و شایان ذکر است که در کنار ابن اتصالات می توان از ورق استیل نیز بهره برداری نمود. اتصالات با فشار زیاد  باید در مقابل گرما، تاب آوری کنند؛ چون  زمانی که سیال با فشار زیاد حرکت می کند، درجه حرارت سیال نیز بالاتر می رود. صنایع دیگری مثل صنایع غذایی، صنایع دارویی، صنایع آب و فاضلاب و صنایع پلاستیک از جمله صنایعی می باشند که در سیستم لوله کشی خود از اتصالات فشار قوی استفاده می کنند و در این سیستم لوله کشی می توان از همیاری دیگر لوله ها مثل لوله استیل بهره گرفت.

اتصالات فشار قوی چه ویژگی هایی دارد؟!

ویژگی های اتصالات فشار قوی

از ویژگی های اتصالات با فشار قوی، چک کردن سیکل حرارت است. از آن جا که به طور متناوب، درجه حرارت هنگام جابجا شدن سیالاتی چون نفت و گاز تغییراتی می کند، باید چک بشوند.
ویژگی دیگر اتصالات با فشار قوی، چک کردن دقیق سیکل فشار است. چون این دسته از سیالات به اتصالات صنعتی، فشار متناوب و سیکل مانندی را وارد می سازند.