فروش لوله آتشخوار با قیمت مناسب 1400

فروش لوله آتشخوار با قیمت مناسب 1400


به چه لوله هایی آتشخوار گفته می شود ؟!

لوله های آتشخوار در واقع نوعی لوله های صنعتی هستند. این لوله ها با آلیاژ بسیار خاص طراحی شده اند به گونه ای که دارای مقاومت بسیار بالا در برابر تحمل فشار و حرارت می باشند. پس می توانند انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده در انتقال مایعات با حرارت بالا باشند. برای ساخت این لوله ها ترکیب بسیار خاص فلز کربن مورد استفاده قرار می گیرد. مقدار استفاده از آن بسیار کم است و مقدار آن 0.17 تا 0.2 درصد می باشد. استفاده از کربن باعث ایجاد قابلیت مقامت بالای لوله می شود. این ترکیب با اضافه شدن به فلز منگنز باعث افزایش مقاومت موجود در لوله آتشخوار می شوند.در اصل این لوله ها از جنس فولاد ساخت می شوند. این فولادها نرم هستند. فولاد نرم به فولادی گفته می شود که دارای مقدار بسیار کمی کربن است. این فولاد بسیار انعطاف پذیر است و سختی ندارد.

طراحی لوله های آتشخوار به گونه ای است که آن را تا دمای 340 درجه مقاوم می سازد. فشار مایع درونی این لوله ها در لوله هایی با قطر 64 میلی متر حدود 32 اتمسفر است. این مقدار برای لوله هایی با قطر کمتر به 80 اتمسفر می رسد. اگر چنین محصولاتی به جوشکاری نیاز داشته باشند باید به مدت 15 دقیقه عملیات جوشکاری انجام شود تا دوباره به حالت مقاوم اول برگردند.

مشخصات موجود در لوله های آتشخوار

بدون درز بودن

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که می توان برای لوله های آتشخوار یا لوله مانیسمان در نظر گرفت ویژگی بدون درز بودن می باشد. موضوعی که در چنین لوله هایی مهم است درستی جوشکاری صورت گرفته در آن ها است. اگر جوشکاری به شکل کاملا استاندارد و درست انجام شود از ایجاد هر گونه نشتی جلوگیری می کند و اثرات خوبی را به دنبال خواهد داشت. یکی از جوش هایی که برای استفاده در چنین موقعت هایی بسیار مناسب است جوش های شیاری می باشد. قبل از این که به استفاده این لوله ها بپدازیم باید حتما از ایمنی آن مطمئن باشیم تا پس از استفاده مشکلی پیش نیاید ، ضخامت با میزان تحمل فشار و حرارت به شکل کامل مطابقت داشته باشد.

این لوله ها در اندازه های مختلفی از نظر ضخامت و قطر ساخته می شوند. هر کدام برای کار خاصی به کاار گرفته می شوند. از مزیت هایی که می توان در یک لوله آتشخوار به آن اشاره کرد آن است که میزان ضخامت و تحمل فشار با هم مطابق باشند. لوله های با ضخامت پایین برای حرارت زیاد مناسب نیستند.

کیفیت لوله آتشخوار

از دیگر ویژگی های یک لوله آتشخوار مناسب با کیفیت بودن آن است. چگونگی ساخت، متریال به کار برده شده، انجام تست های مربوطه و... از عوامل موثر برای کیفیت محصول است. توصیه جدی ما به شما آن است که به هیچ عنوان از لوله های بی کیفیت که از نظر قیمت، به نسبت ارزان تر هستند استفاده نکنید.

میزان صحیح کربن و منگنز مصرفی

کربن و منگنز عنصر های تشکیل دهنده یک لوله آتشخوار می باشند که باید با آهن ترکیب شوند. به هنگام ترکیب آن ها باید بسیار دقیق عمل کرد چون در صورتی که درست پیش برده نشود امکان تولید لوله های بی کیفیت را فراهم می آورد. در نتیجه احتمال خرابی و شکستن آن ها نیز ایجاد می شود.

ضد زنگ بودن لوله آتشخوار

از ویژگی های بسیار مهمی که در یک لوله باید وجود داشته باشد و امری مهم و حائز اهمیت است قابلیت ضد زنگ بودن آن است. به دلیل این که این محصولات برای عبور مایعات داغ مورد استفاده قرار می گیرند امکان زنگ زدگی برای آن ها ایجاد می شود. برای جلوگیری از این کار باید آبکاری لوله ها انجام شود تا مشکلی پیش نیاید. احتمال زنگ زدگی محل اتصال لوله ها با یکدیگر از بقیه قسمت ها بیشتر است. دلیل آن هم آن است که این قسمت از لوله ها نازک تر هستند و باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرند.

قابلیت انعطاف ‌پذیری لوله لوله آتشخوار

این ویژگی نیز یکی از ویژگی های خاص موجود در این لوله ها است. وجود این خاصیت بسیار مهم و ضروری است چرا که باید به هنگام عبور مواد داغ بتوانند انقباض و انبساط پیدا کنند و در مقابل ترکیدن مقاومت نمایند. در برخی از شرایط نیز نیاز است تا این لوله ها در قسمت های مختلفی به حالت خم کاری شده در بیایند که در شرایطی که انعطاف پذیری شکل نگرفت از ورود خسارت وارده به کل پروهژه جلوگیری کند.

موارد استفاده از لوله آتشخوار

•    امکان استفاده از لوله آتشخوار در صنایع شیمیایی وجود دارد.
•    از لوله آتشخوار بدون درز می توان در نیروگاه های هسته ای استفاده کرد.
•    در صنایع نفت و گاز نیز امکان استفاده از آن ها فراهم شده است.
•    می توان از لوله های آتشخوار سرد کشیده شده و با مقاومت بالا در تحقیقات دانشگاهی استفاده نمود.
•    در صنایع کاغذ سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
•    می توان از این لوله ها که دارای تحمل فشار خیلی بالا هستند در صنایع پتروشیمی، کشتی ‌سازی و نفت و گاز استفاده کرد و در این صنایع همواره از ورق استیل و لوله استیل نیز بهره بری میشود.
•    در انواع مبدل ‌های حرارتی نیز چنین لوله هایی مشاهده می شوند.
•    امکان استفاده از لوله های آتشخوار در دیگ ‌های بخار با فشار کم و متوسط ایجاد شده است.
•    در موتورهای دیزل و صنایع ساختمانی نیز به وفور دیده می شوند.
•    در خط لوله حمل و نقل مایعات و گازهای با فشار و حرارت بالا نیز می توان استفاده از این لوله ها را به چشم مشاهده کرد.
•    از دیگر موارد استفاده این محصولات در فرآیندهای لوله ‌کشی پردازشی و ایستگاه‌ های فشرده ‌سازی می باشد.

چگونگی تست لوله آتشخوار

انجام آزمایس دوام سنجی و عملیات حرارتی لوله آتشخوار

•    در این نوع آزمایش لوله ها در یکی حرارت زیاد قرار داده می شوند. هدف از انجام این آزمایش آن است که مشخص شود آیا لوله تولیدی بر اساس استاندارد های موجود طراحی شده است و مقاومت لازم را دارد یا خیر.

آزمایش اشکال زدایی

•    این تست برای شناسایی مشکلات لوله از نظر مولکولی انجام می شود. برای انجام این آزمایش به مقداری از لوله نیاز است تا به شکل کاربردی آزمایشات لازم انجام شوند.

آزمایشات آندوسکوپی

•    این آزمایش برای تست کیفیت لوله انجام می شود. تست مذکور به همراه تست ویژوآل یک کاربرد خاص دارند.

تست اندازه ‌گیری ضخامت

•    برای انجام تست ضخامت در لوله های آتشخوار می توان از تست های مختلف اولتراسونیک استفاده کرد که باید بر اساس استاندارد های موجود انجام شود.
تست ضربه

•    اندازه گیری میزان مقاومت لوله را در برابر ضربات احتمالی وارده بر آن بر اساس استاندارد های موجود تست ضربه نامیده می شود.

اندازه‌ گیری دانه

•    برای اندازه گیری اندازه دانه های لوله و فضای ایجاد شده در بین ان ها از این استفاده می شود. در لوله های آتشخوار نباید هیچ گونه خلل و درزی بین دانه های ان وجود داشته باشد.

تست‌ های مکانیکی

•    مهم ترین مرحله از تست که باید برای لوله آتشخوار انجام شود تست مکانیکی می باشد. در این تست لوله تحت شرایط خاص قرار گرفته و در چندین مرحله تست می شود تا به نتیجه مطلوب از هر نظر برسند.

تست تجزیه و تحلیل

•    ترکیبات شیمیایی موجود در لوله به وسیله این تست به مرحله انجام می رسند. میزان منگنز و کربن موجود در لوله ها از این طریق مشخص می شود. اگر نتیجه مطلوب بود که مشکلی نیست ولی اگر مشکلی ایجاد شود باید به تولید مجدد بپردازند.