فروش انواع لوله استیل با نازلترین قیمت

فروش انواع لوله استیل با نازلترین قیمت


همه چیز درباره لوله استیل

استیل چیست؟

قبل از این که بخواهیم در رابطه با لوله های استیل بدانیم بهتر است که یک سری اطلاعت کلی در رابطه با استیل داشته باشیم. استیل نوعی آلیاژ است. پایه آن از آهن است و دارای مقدار 2 در صد کربن است. با توجه به مقدار مواد به کار برده شده در آن ویژگی های مختلف آن یعنی میزان سختی و شکل پذیری در معرض تغییر قرار می گیرد. ناگفته نماند که هر چه کربن آن افزایش پیدا کند افزایش مقاومت آن را به دنبال دارد و به همان میزان شکل پذیری آن کاهش می یابد.

علت ضد زنگ بودن استنلس استیل چیست؟!

زمانی می توان گفت که یک استیل ضد زنگ است که مقدار کروم موجود در آن 10 در صد باشد. کروم یک ماده بسیار خاص است که با اکسیژن هوا اکسید ترکیب می شود و موادی را تولید می کند که لایه رویی استنلس استیل از آن ساخته شده است. این لایه دده نمی شود. وجود آن باعث قطع ارتباط هوا و فلز می شود و باعث ضد زنگ شدن استیل می شود.

لوله استیل چیست؟

حال میخواهیم بدانیم که لوله استیل که در دنیای امروز به مقدار بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد چیست ؟!

همان طور که از نام آن پیداست این لوله دارای جنس استیل می باشد. یعنی ویژگی های موجود در استیل در آن به چشم می خورد. این محصول در صنایع بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و باعث سهولت کار ها می شود.

چگونگی تولید و استفاده از لوله ها

لوله های استوانه ای شکل که لوله های استیل نام دارند در صنعت فولاد مورد استفاده قرار می گیرند. از لوله های استیل می توان برای فاصله های بسیار طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. این مصارف شامل انتقال نفت، گاز و آب، لوازم خانگی همانند یخچال و ... می باشد. اندازه های مختلفی برای این محصول در نظر گرفته شده است که هر کدام برای یک کار خاص مورد استفاده قرار می گیرد. از موارد استفاده این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    قابل استفاده در صنایع پتروشیمی می باشد.
•    امکان استفاده در سیستم آبرسانی برای آن وجود دارد.
•    در ساخت حفاظ و نرده پنجره و بالکن از آن استفاده می شود.
•    ساخت نرده های استیل نیز از دیگر موارد استفاده از لوله های استیل می باشد.
•    در سیستم تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.
•    سیستم تصفیه فاضلاب نیز از این محصول بهره می برد.
•    پالایشگاه نفت از دیگر موارد استفاده آن است.
•    قابل استفاده در سیستم انتقال گاز و نفت می باشد.
•    کارخانجات تولید دارو نیز لوله استیل را به کار می گیرند.
•    امکان استفاده از آن در کارخانجات تولید مواد غذایی وجود دارد.
•    برای فشرده سازی هوا استفاده می گردد.
•    انتقال آب دریا نیز از این طریق انجام می شود.
•    در گاوداری ها نیز لوله های استیل دیده می شوند.

مزایا استفاده از لوله استیل

استفاده و به کارگیری چنین محصولاتی مزایای فراوانی را نیز با خود به دنبال دارد. این مزایا شامل گزینه های زیر می باشند:
•    جلوگیری از تغییر رنگ
•    جلوگیری از تغییر شکل
•    مقاومت بسیار بالای محصو
•    دارای قابلیت ضد زنگ بودن
•    ضد خوردگی در آب و هوای مرطوب و آب دریا
•    دارای قابلیت بازیافت
•    طول عمر مفید و دراز مدت
•    مقاومت بسیار بالا در دمای بالا و پایین

معرفی انواع لوله استیل از نظر شکل ظاهری

لوله استیل بدون درز ( مانیسمان )

لوله مذکور از شمش گرد جامد ساخته شده است. این گرد مورد استفاده قرار داده شده به این گونه است که برای بار اول مقابل حرارت قرار گرفته و گرم شده است و پس از آن اکسترود و نورد و کشش روی آن اجرا می شود. در نهایت ورودی یک لوله به شکل تو خالی را خواهد داشت. این مراحل انجام شده یک لوله فاقد درز و به شکل کاملا یکنواخت و عاری از هر گونه اتصال را به عنوان خروجی تحویل می دهد. این لوله ها قیمت بالاتری نسبت به لوله های درزدار دارند. اما با این وجود مطمئن تر و ایمن ترند. کاربردهای مناسب تر و بیشتری نیز دارند.

لوله استیل درز دار ( جوش دار )

این نوع از لوله ها که به لوله های درز دار معروف هستند از ورقه های فولادی ای ساخته می شوند که به شکل رول هستند که در قسمت های انتهایی توسط جوش جوشکاری می شوند. فرآیند حاصل از این روش لوله هایی به شکل جوشکاری شده سر تا سری ایجد می کند. این لوله از قیمت پایین تری نسبت به مورد قبل برخوردار است. خواص فیزیکی موجود در آن باعث آن شده است تا در موادی که فشار کاری پایین است مورد استفاده قرار بگیرند. این لوله ها در صنایع دارو سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی انواع لوله استیل از نظر کاربرد

لوله استیل نرده

امکان استفاده از این لوله برای ساخت نرده و حفاظ وجود دارد. این لوله ها در ابعاد، ضخامت و قطر های مختلفی ارائه داده شده اند. معمولا این ضخامت در سایز های 16 و 25 و 38 میلی متر می باشند. از محصولاتی که می توان از آن ها برای ساخت نرده ها استفاده کرد آلیاژ های 304 و 201 می باشند. در بین این دو گزینه، بهترین و مناسب ترین گزینه برای استفاده نمونه 304 است. دلیل اصلی این مناسب بودن متریال به کار برده شده در ساخت آن ها است. این متریال باعث ایجاد قابلیت ضد زنگ بودن و ضد خوردگی شدن می شود.

لوله های به کار برده شده در زمینه طراحی دکوراسیون از نمونه 201 می باشند. کیفیت این محصول بالاست و در مقابل این کیفیت از قیمت مناسبی بهره می برد. این لوله ها در اکثر مواقع به شکل درز دار تولید می شوند و از کیفیت ساخت بالا برخوردار هستند. این محصول یک محصول بازیافتی است به گونه ای که به شکل صد در صدی این امکان را دارا می باشد. سطح موجود در آن صاف و صیقلی است و باعث براق بودن آن شده است.
قیمت در نظر گرفته برای این محصول متغیر است و بر اساس عوامل مختلف قیمت گذاری می شود. ضخامت، قطر و آلیاز مصرفی در تولید آن مشخص کننده قیمت نهایی آن است. هر چه ضخامت و قطر محصول انتخابی بیشتر باشد منطقی است که قیمت بالاتری نیز داشته باشد.

لوله استیل نسوز

این لوله مناسب فضا هایی است که حرارت و دمای بسیار بالایی در محیط حاکم است. این لوله هل از انواع مختلفی برخوردارند. مدل 321 و 310 از نمونه های آن هستند. نمونه 321 برای محیط هایی با دمای 960 و نمونه 310 برای محیط هایی با دمای بالاتر از 1000 مناسب هستند و در چنین محیط هایی مقاومت بالایی دارند بدون این که آسیبی آن ها تهدید کند.
این محصول از کروم، نیکل، مولیبدن و تیتانیوم ساخته شده است. این متریال های استفاده شده پایداری و افزایش مقاومت ان را بهه دنبال دارند. این نوع از لوله ها قابل استفاده در سیستم لوله کشی به شکل صنعتی، خطوط دارای آب، خطوط هوای فشرده شده و ... می باشند.

لوله استیل نازک

ضخامت این نوع از لوله ها بسیار پایین است. این ضخامت تقریبا 2 اینچ می باشد. هم چنین در ضخامت های 0.5 ، 0.6 ، 0.7 ، 0.8 و 1 نیز دیده می شوند. نام دیگر این دسته از لوله ها استیل جوشی می باشد. بیشترین موارد استفاده از آن در دکوراسیون داخلی است.

لوله استیل طلایی

متریال سخت این نوع لوله ها همانند لوله های استیل نقره ای است. رنگ چنین محصولاتی ثابت است و بدون هیچ تغییر رنگی باقی می مانند. این محصول یک محصول پر کاربرد در محیط های داخلی منزل، یعنی در زمینه دکوراسیون و دکوراتیو می باشد.
ویژگی های منحصر بفرد لوله های استیل
•    این محصول با کیفیت و ماندگاری بسیار بالایی که دارد قابل استفاده در صنایع پتروشیمی می باشد.
•    همان طور که گفته شد این محصول از استیل ساخته شده است و با توجه به نیاز مشتری قابل ساخت در ابعاد و ضخامت های مختلف می باشد.
•    این لوله از سطح صاف و صیقلی بهره می برد و این صیقلی بودن براقی آن را به دنبال دارد و باعث می شود که بتوان به راحتی آن را تمیز کرد.
•    این محصول دارای نیکل است و این ماده از زنگ زدن آن جلوگیری می کند.
•    کربن موجود در این محصول باعث افزایش مقاومت و استحکام آن می شود.

نحوه تمیز کردن لوله ها

شاید سوال پیش امده در ذهن شما هم این باشد که آیا این لوله های استیل به تمیز کاری نیاز دارند ؟! روش تمیز کردن آن ها به چه شکل است ؟! برای رسیدن به جواب این سوال باید گفت که بله این لوله هل نیز مانند سایر لوازم به تمیز شدن نیاز دارند. اما برای این کار روش ها و مسائل مختلفی وجود دارد. با ما همراه باشید تا در ادامه به توضیح کامل تر این مسئله بپردازیم.

به هنگام شروع کار تمیزکاری لوله های استیل باید دقت داشته باشید که سطح آن ها خراش بر ندارد. از ترکیب مواد شوینده و ابزار های سنگ زنی و ... استفاده نکنید. هر کدام به تنهایی مورد استفاده قرار بگیرند و پس از بین رفتن کامل اثر آن ها با آب به شکل کامل تمیز شوند.

شرایط نظافت

•    اگر سطح موجود در لوله دارای گرد و غبار است امکان پاک سازی آن با آب و صابون وجود خواهد داشت. پس نیازی به مواد شوینده شیمیایی نیست.
•    اگر سطح لوله استیل دارای آلاینده های روغنی ، روغن و روغن کاری می باشد اول آن را با پارچه نرم پاک کنید و پس از ان از مواد شوینده خنثی یا محلول آمونیاک یا مواد شوینده مخصوص برای تمیز کردن آن استفاده کنید.
•    زمانی که سطح لوله دارای سفید کننده یا ماده اسیدی است، بسیار سریع آن را با آب از بین ببرید. در قدم بعدی آن را با محلول آمونیاک یا محلول کربنات سودا مورد شست و شو قرار دهید و سپس ان را با آب تمیز کنید.
•    سطح لوله از جنس استنلس استیل از خاصیت رنگین کمان بهره می برد که به دلیل به کار گیری مواد شوینده یا روغن زیاد به وجود می آید. به هنگام تمز کردن آن می توان از آب گرم استفاده کرد.
•    زنگ زدگی موجود در قسمت سطحی لوله از جنس استنلس استیل را می توان به کمک  اسید نیتریک با غلظت 10٪ یا مواد پاک کننده ساینده یا با محلول نگهداری مخصوص از بین برد.
•    اگر قسمت سطحی لوله استیل دارای لکه می باشد، بهتر است تا از ریشه تربچه ، خیار آغشته به مواد شوینده برای استفاده کرد.

جدول فروش لوله استیل

لوله استیل 97/07/24
به علت نوسان بازار برای اطلاع از قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید
شرح کالا سایز اینچ قیمت هر کیلو گرم تومان
لوله استیل 304 رده 10 و 40 1/2 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 40 3/4 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 40 1 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 40 1-1/4 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 40 1-1/2 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 40 2 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 40 2-1/2 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 40 3 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 40 4 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 40 5 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 10 و 40 6 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 80 1/2 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 80 3/4 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 80 1 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 80 1-1/4 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 80 1-1/2 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 80 2 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 80 2-1/2 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 80 3 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 80 4 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 80 5 تماس بگیرید
لوله استیل 304 رده 80 6 تماس بگیرید
لوله استیل 316 1/2 تماس بگیرید
لوله استیل 316 3/4 تماس بگیرید
لوله استیل 316 1 تماس بگیرید
لوله استیل 316 1-1/4 تماس بگیرید
لوله استیل 316 1-1/2 تماس بگیرید
لوله استیل 316 2 تماس بگیرید
لوله استیل 316 2-1/2 تماس بگیرید
لوله استیل 316 3 تماس بگیرید
لوله استیل 316 4 تماس بگیرید
لوله استیل 316 5 تماس بگیرید
لوله استیل 316 6 تماس بگیرید

مشخصات فنی لوله استیل

آلیاژی که پایه آن از آهن است و کمتر از ۲% کربن دارد استیل یا فولاد نامیده میشود. بسته به نوع و مقدار دیگر عناصر موجود در آن خواص مکانیکی نظیر سختی و شکل پذیری مشخص می شود. افزایش مقدار کربن سبب افزایش سختی و مقاومت می شود اما مقدار شکل پذیری آن کاسته می شود.

فولادهای ساده کربنیو آلیاژی چیست

فولادها به دو دسته ساده کربنی و آلیاژی دسته بندی می شوند.در فولادهای ساده کربنی به جز کربن و بعضی عناصر معمول(مثل سیلیسیم و منگنز و گوگرد و فسفر)عنصر دیگری وجود ندارد.دسته بندی فولادهای ساده کربنی به شکل جدول روبرو است: با افزودن برخی عناصر به آهن آلیاژهایی تولید می شود که خواص بسیار عالی دارند.به عنوان مثال با افزودن کروم به آهن استیل ضد زنگ یا استینلس استیل به دست می آید که در برابر خوردگی های مختلف مقاومت بالایی دارد.

چه چیز باعث می شود استینلس استیل ضد زنگ باشد

استیل وقتی ضد زنگ است که حداقل۱۰٫۵% کروم داشته باشد.کروم پس از ترکیب با اکسیژن هوا اکسید کروم تشکیل می دهد که لایه ایروی استینلس استیل تشکیل می دهد.این لایه دیده نمی شود ولی باعث می شود ارتباط بین هوا و فلز از بین رفته و استیل سالم بماند.مقدار بیشتر کروم و نیز برخی دیگر از عناصر موجود در آلیاژ شبیه نیکل و مولیبدن این لایه را تقویت کرده و خاصیت ضد زنگ بودن استینلس استیل را افزایش می دهد.

فرق لوله استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ چیست

استیل ۳۰۴ حاوی ۱۸% کروم و ۸% نیکل است در صورتی که استیل ۳۱۶ دارای ۱۶% کروم ۱۰% نیکل و ۲% مولیبدن است.مولیبدن برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی در برابر کلراید(مثل آب دریا)ه آن اضافه می شود.

آیا لوله استینلس استیل ها جذب آهنربا می شوند

استینلس استیل های سری ۳۰۰ که دارای نیکل هستند جذب آهنربا نمی شوند در صورتی که سری ۴۰۰ که دارای نیکل نبودهوفقط کروم دارند جذب آهنربا می شوند. حرف بعد از نام استینلس استیل (مثل۳۱۶)نشانه چیست؟ حرف مخفف کلمه بوده بیانگر آن است که مقدار کربن آلیاژ به کمتر از۰٫۰۳% کاهش پیدا کرده است.این مقدار کم کربن باعث می شود بعد از عملیات جوشکاری همچنان لایه اکسیدمحافظتی روی سطح حضور داشته باشد.

آیا لوله استینلس استیل قابل بازیافت است

استینلس استیل ۱۰۰% قابل بازیافت است.استیل ضایعاتی ذوب شده و دوباره قالب گیری می شود.بین ۶۵ تا ۸۰ درصد از تولیداستینلس استیل به روش بازیافت ضایعات صورت می گیرد. آیا استینلس استیل می تواند در دماهای بسیار بالا یا پایین کار کند؟ بله استینلس استیل مقاومت بسیار خوبی در برابر دماهای بسیار بالا(تا ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد) و بسیار پایین(تا ۲۰۰- درجه سانتی گراد)دارد. نام گذاری های استیل ها(۳۰۴ و ۳۱۶ و….) توسط چه کسی صورت گرفته است؟ انجمن آهن و فولاد آمریکا برای اولین بار اقدام به دسته بندی و نام گذاری استینلس استیل ها نمود و مشخصات فیزیکی و شیمیایی و نیز دستورالعمل تولید آنها را عرضه نمود.

تولید و استفاده از لوله های استیل

یک لوله استیل ، یک لوله استوانه ای ساخته شده از استیل است و محصول مورد استفاده در صنعت فولاد می باشد. مصرف اولیه لوله های استیل در حمل ونقل محصولات از جمله نفت ، گاز و آب در فواصل طولانی است. لوازم خانگی معمولی مانند یخچال ها و همچنین سیستم های گرمایشی و لوله کشی خانه ها از لوله های استیل استفاده می کنند. لوله های استیل در انواع اندازه ها عرضه شده و همچنین می توانند برای نیازهای ساختاری مانند ریل های دستی مورد استفاده قرار گیرند. لوله های استیل به یکی از دو روش تولید می شوند که در نتیجه تولیدات بدون درز یا درز دار می باشد.

لوله بدون درز یا مانیسمان از شمش گرد جامدی ساخته می شوند که برای اولین بار گرم شده سپس اکسترود شده و تحت کشش و نورد قرار می گیرند و در نتیجه یک لوله توخالی حاصل می شود. این فرآیند ، لوله بدون درز صاف و یکنواختی بدون هیچ گونه اتصالات قابل مشاهده را تولید می کند. این محصول گران تر از لوله درز دار یا جوشی است اما همچنین قابل اطمینان تر است و می تواند منجر به محصولاتی با استحکام و یکپارچگی بیشتر شود.

لوله درز دار یا جوشی از ورقه های فولادی ساخته می شوند که رول می شوند سپس در امتداد اتصالات رول شده جوشکاری می شوند. این فرآیند به محصولی منجر می شود که در سرتاسر اتصال جوش داده شده است. این لوله ارزان تر از نوع اکسترود شده یا لوله مانیسمان است اما خواص فیزیکی مشابهی را نشان نمی دهد و عمدتا برای کاربردهای فشار پایین یا نیازهای کم بار مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله های استیل چگونه استفاده می شوند؟

دو دسته عمده کاربردی برای لوله های استیل وجود دارد: استفاده ساختاری و استفاده در حمل و نقل. تمام لوله ها مطابق با قطر بیرونی خود سایز بندی می شوند در حالی که قطر داخلی بسته به ضخامت دیواره متفاوت است.

استفاده ساختاری لوله استیل

استفاده ساختاری از لوله های استیل می تواند در ساختمان سازی و ساخت و ساز باشد.

    به عنوان عناصر پی های ساختمانی

لوله های استیل در ساختمان سازی به منظور ایجاد استحکام بیشتردر پی های ساختمانی در فرآیندی که Piling نامیده می شود ، مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله های استیل به قسمت های عمیق زمین هدایت می شوند پیش از اینکه پی به منظور ایجاد ثبات برای یک ساختمان بلند یا سازه ای که در آن زمین امن نیست ، قرار داده شود.  Pile یک عنصر ساختمانی مهم پی عمیق است که در محل ساخت به بخش های عمیق زمین دریل یا هدایت می شود.

    گارد ریل

همچنین گارد ریل ها از لوله های استیل ساخته می شوند و ویژگی های ایمنی ، زیبایی را برای مکان ها ایجاد می کنند.

استفاده لوله استیل در حمل و نقل

متداول ترین کاربرد لوله های استیل برای حمل و نقل محصولات است. همچنین این مواد برای نصب و راه اندازی طولانی مدت مناسب اند. به علت سختی و مقاومت در برابر شکست می توان آن را در زیر زمین دفن کرد. کاربردهای فشار پایین به لوله های استیل برای داشتن استحکام بالا نیاز ندارند چون در معرض تنش های قابل توجه نیستند در واقع لوله های این محصولات دارای ضخامت دیواره کمی بوده و برای تولید ارزان ترند. برنامه های تخصصی تر مانند لوله های مورد استفاده در صنعت نفت و گاز به مشخصات دقیق تری نیاز دارند. ماهیت خطرناک محصولاتی که حمل می شوند ، خاصیت استحکام بالا و بنابراین ضخامت دیواره بالاتری را طلب می کند که با هزینه های بالاتر آن مرتبط است.

چگونه لوله های استیل شناخته می شوند

در مورد نحوه مشخص کردن لوله های استیل و مشخصات دقیق لوله بر اساس این مشخصات ممکن است سردرگمی وجود داشته باشد. ASTM یا انجمن آمریکایی برای آزمایش و مواد به همراه ASME یا انجمن آمریکایی مهندسان مکانیک و API  یا موسسه نفت آمریکا برخی سازمان های ارجاعی برای مشخصات لوله ها هستند. این ویژگی ها را می توان به 3 گروه اصلی تقسیم کرد:

1. اندازه لوله استیل

اندازه لوله به عنوان “اندازه نامی لوله  ” یا NPS شناخته می شود. منشا شماره های NPS برای لوله های کوچک تر با منشا آن برای لوله های با قطر بزرگ تر متفاوت است. با این حال تمام لوله های با یک شماره NPS خاص دارای همان قطر خارجی یا بیرونی اند. قطر داخلی بسته به ضخامت دیواره فلز متفاوت خواهد بود. دلیل این امر این است که بدون توجه به ضخامت دیواره ، supports ساختاری یکسانی می تواند برای تمام لوله های با یک شماره NPS خاص مورد استفاده قرار گیرد.

2. Schedules جدول فنی

Schedules لوله استیل ، شیوه ای برای توصیف ضخامت دیواره لوله است. این یک پارامتر ضروری است چون مستقیما به استحکام لوله و پایداری برای کاربردهای خاص مرتبط است. Schedule لوله یک عدد بدون بعد است و بر اساس فرمول طراحی برای ضخامت دیواره ، فشار مشخص طراحی و تنش مجاز ، محاسبه می شود. هنگامی که عدد schedule افزایش می یابد ، ضخامت دیواره لوله افزایش می یابد. بنابراین عدد Schedule لوله ، قطر داخلی را تعریف می کند.

3. وزن لوله استیل

وزن لوله می تواند بر اساس NPS که قطر بیرونی را تعریف می کند و Schedule که ضخامت دیواره را مشخص می کند ، محاسبه شود.