لوله داربستی

لوله داربستی


لوله داربستی چیست و انواع آن کدام است؟!

درباره لوله داربستی بیشتر بدانید!

لوله داربستی اغلب در صنایع و بنا های صنعتی مورد بهره گیری واقع می شود و در اندازه های گوناگون ساخته شده که پرمصرف ترین سایز آن 1/2 1 اینچ یا همان نمره 5 است. از آن روی که هیچ سیالی در لوله های داربستی عبورداده نمی شود هیچ شکل بینش و تستی صورت نمی گیرد و به علت اینکه روش ساخت و تولید آن به نسبت آسان تر از دیگر لوله ها بوده، پس کارخانه های گوناگونی آنرا می سازند. از کارخانه هایی که توانایی ساخت لوله های داربست را دارا هستند می توان به کارخانه های اصفهان، قم و تهران اشاره داشت و گفتنی است در این کارخانه ها لوله استیل و لوله مانیسمان نیز به تولید می رسند.
لوله داربستی ، لوله سیاه فلزی به طول 6 یا 3 متر می باشد که از ورق سیاه (به روش نورد گرم) تولید می شود و همینطور این لوله ها حاوی اتصالات بخصوص هستند و اغلب به شکل قالب و بست ساختار را تشکیل می دارند ، شایان ذکر است که مصرف کنندگان از ورق استیل نیز بهره گیری کردند.
لوله های داربستی از متریال فولادی و گالوانیزه تولید می شوند که خود دو گونه درزدار و بدون درز دارند. لوله های بدون درز شامل ایمنی بیشتری بوده و  مشخصا هزینه تولید لوله بدون درز هم بیشتر از لوله درزا دار است. ولی لوله های درزدار برای تولید لوله های داربستی نیز متناسب  و قابل استفاده خواهند بود. در لوله داربستی نیز از لوله های سنگین و هم از لوله های سبک می شود بهره گیری  کرد که درباره قطر، طول و ضخامت لوله ها می توانید مطالعه کنید.
ضخامت های مورد بهره گیری در این سایز لوله داربستی 2، 2/5، 3و 4 میلیمتر است که ضخامت های  2و 2/5 میلیمتر پر مصرف تر هستند.