لوله مانیسمان (لوله بدون درز) | قیمت لوله مانیسمان

لوله مانیسمان (لوله بدون درز) | قیمت لوله مانیسمان


آن چه که باید در باره لوله مانیسمان بدون درز بدانید!

لوله مانیسمان چیست؟

لوله مانیسمان برای اولین بار به دست یک مهندس آلمانی به اسم مانیسمان مورد استفاده قرار گرفته است. علت تمایز و تفاوت این نوع از لوله ها با سایر لوله ها بدون درز بودن آن است. خط جوشی که درلوله های درز دار به چشم می خورد در شرایط عالی ای که برای جوشکاری وجود دارد نیز می تواند یک نقطه شروع برای ایجاد ترک باشد. پس این خط از سایر قسمت های موجود در لوله باید محکم تر باشد و مقاومت بالاتری داشته باشد. حال این خط جوش در این لوله ها یعنی لوله های مانیسمان وجود ندارد و بدنه موجود در آن ها به شکل یکنواخت دیده می شوند.

پس با این شرایط می توان گفت که این دسته از محصولات از مقاومت در برابر خوردگی ، مقاومت در برابر حرارت و استحکام مکانیکی بیشتری بهره می برند. پس امکان استفاده از آن ها در صنعت وجود دارد.

جدول وزنی و قیمت لوله مانیسمان

سایز (اینچ) ضخامت (میلی متر) وزن هر شاخه(کیلوگرم) قیمت هر شاخه (تومان)
لوله مانیسمان 1/2 اینچ 2/5 5/5 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 3/4 اینچ 2/5 8 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 1 اینچ 2/6 12 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 11/4 اینچ 2/8 16 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 11/2 اینچ 2/8 18 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 2 اینچ 3 24 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 21/2 اینچ 3 33 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 3 اینچ 3/2 45 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 4 اینچ 4 65 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 5 اینچ 5/4 105 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 6 اینچ 6 140 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 8 اینچ 6 190 تماس بگیرید

انواع لوله های مانیسمان کدام اند ؟!

این لوله ها زیر مجموعه لوله های فولادی هستند. از قطر بسیار کمی بهره می برند. اما اگر در شرایط استثنایی به لوله هایی با قطر بیشتر نیاز باشد نحوه تولید عوض می شود و هزینه های زیادی را برای کارفرما به دنبال خواهد داشت.
لوله های مانیسمان بر اساس کاربرد و سایزی که دارند به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند. سایز این لوله ها 6 و 12 متر می باشد و رده های آن ها 20، 40، 60، 80، 120 و 140 است. نوع 20 و 40 پر طرف دار تر و پر کار برد تر هستند.
حال بر اساس کارخانه های تولید کننده این محصول، می توان آن ها را دسته بندی نمود. این لوله ها در کارخانه های خاصی تولید می شوند. کیفیت و استاندارد تولیدات این کارخانه ها با هم یکی است و چندان تفاوتی ندارند. تنها ضخامت آن هاست که تفاوت در قیمت ها را مشخص می کند. شرکت های زیر از کار خانه های تولیدی ای محصول می باشند :
•    لوله اهواز یا لوله مانیسمان اهواز
•    لوله کاوه یا لوله مانیسمان کاوه
•    لوله مانیسمان اروپایی
•    لوله مانیسمان روسی
•    لوله مانیسمان اکراین
•    لوله مانیسمان رومانیایی
•    لوله مانیسمان چینی
•    لوله مانیسمان ژاپنی
•    لوله مانیسمان کره ای

در برخی شرایط نیز این کالا به شکل وارداتی مورد استفاده قرار می گیرد.

فرآیند تولید لوله مانیسمان چگونه است؟

مهندس مانیسمان این لوله ها را به روش های بسیار خاصی وارد بازار کرده است. روش مذکور در کنار سایر روش ها از فرایند های تولید لوله بدون درز می باشند. این روش تولید به گونه ای است که به وسیله دو غلتک نورد و یک عدد ماندرل سوراخکاری، بیلت های استوانه ای به پوسته هایی که تو خالی هستند تبدیل می گردند. این روش امروزه تغییر کرده است که باعث ایجاد تفاوت های قیمتی بین دسته های مختلف می گردد.

لوله‌های بدون درز به سه روش ایجاد می شوند. این سه روش شامل موارد زیر می باشد:

•    سنبه‌کاری چرخشی
•    ریخته‌گری به وسیله نیروی گریز از مرکز
•    ریخته‌گری پاششی

لوله های بدون درز کاربردهایی دارند؟!

این لوله ها از کاربرد های محدود تری نسبت به بقیه برخوردارند. اما به دلیل کیفیت ساختی که دارند در صنایع بسیار حساس به کار می روند و استفاده از آن بسیار حائز اهمیت است. ویژگی بسیار مهمی که می توان برای این محصول در نظر گرفت عدم وجود درز در آن است و ان را به یک محصول یکپارچه تبدیل کرده است. این ویژگی باعث افزایش مقاومت آن شده است.

لوله های مانیسمان به منظور استفاده در خطوط نفت و پتروشیمی، خطوط هیدرولیک و خطوط فشار قوی طراحی و تولید شده اند. انواع مختلف لوله های بدون درز که از جنس فولاد ساخته شده انددر صنایع دارویی و هم چنین صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.

در شرایط بسیار خاص که ماده استفاده شده برای انتقال از لوله ارزش بالایی دارد و در صورت نشت مشکلاتی را خواهد داشت از لوله مانیسمان می توان استفاده کرد. لوله های مانیسمان در بویلر ها و مبدل ها هم مورد استفاده قرار می گیرند. دلیل اصلی استفاده از آن ها ظرافت و دقتی است که در ابعاد آن ها به کار رفته است.

این لوله ها در صنعت برق نیز مورد استفاده قرار می گیرند. موارد استفاده در این صنعت در زمینه ساخت برج های پشتیبانی خطوط انتقال برق می باشد. استحکام موجود در این لوله ها امکان استفاده از آن را در سازه های فولادی نیز به وجود آورده است. این محصول از قیمت بالاتری نسبت به سایر لوله ها بهره می برد. این قیمت در مقابل کیفیت بالایی که دارد کاملا منطقی است.

لوله های مانیسمان چه مشخصاتی دارند ؟!

تهیه لوله های مانیسمان به دو روش داخلی و خرجی انجام می شود. همه آن ها از دارای مشخصات فنی یکسانی هستند. استاندارد ساخت آن ها ASME B36.10 ( لوله های فولادی ) و استاندارد ASME B36.19 ( لوله های استیل ) می باشد. بر اساس این استاندارد ها محصول باید دارای برخی از کیفیت ها و ویژگی ها باید باشد که بتواند به مرحله تولید بفرستد و بتوان از آن استفاده نمود. یکی از این ویژگی های بسیار مهم فشار کاری لوله می باشد. بر اساس سایز، ضخامت و دمای کاری این مقدار از فشار کاری مشخص می شود. برای لوله های از نوع لوله های مانیسمان ضخامت 1 تا 10 اینچ در نظر گرفته می شود.

نحوه تولید لوله های مانیسمان

روش های بسیار متفاوتی برای ساخت این لوله ها مشاهده می شود. در حالت کلی ساخت و تولید یک لوله نیازمند فرایند بسیار خاصی است که طی ان فولاد به یک لوله مبدل گردد. در معمول ترین روش ساخت این لوله ها یعنی روش سنبه کاری، تولید محصول مراحل مختلفی دارد. این مراحل به شکل ذیل می باشد:

•    برش: فولاد در ابعاد انتخابی مشتری به شکل کاملا حرفه ای برش می شود.
•    حرارت‌دهی: به وسیله یک کوره با عنوان کوره قوسی که به وسیله گاز فعالیت می کند این فولاد حرارت داده می شود تا به مرحله گداختن برسد.
•    دستگاه لخ پرس: به وسیله این دستگاه قسمت مرکزی شمس فولاد به شکل سوراخ در می آید ( یعنی سوراخ می شود ).
•    دستگاه النگیتور: این دستگاه باعث می شود تا سطح مقطع فولاد به حالت گرد در بیاید.
•    مرحله شلیک سنبه: این مرحله، مرحله ای است که یک عدد سنبه به اندازه 12 متر به داخل شمس فولاد موجود شلیک می گردد.
•    تاب‌گیری: در حالتی که در لوله موجود حالت تاب دیده شود به وسیله یک دستگاه این تاب شناسایی می شود و از بین می رود و به شکل کاملا یکدست در می اید.
•    جدا کردن سنبه: در این مرحله سنبه موجود به طور کامل از لوله جدا می گردد.
•    کروی‌سازی:  در مرحله کروی سازی سر و ته لوله که به شکل کاملا تیز و برنده می باشد به شکل کروی تبدیل می شود.
•    مرحله کشش: تا مقدار 24 متر لوله کشیده می شود.
•    سرد کردن: لوله در این مرحله به وسیله آب طی یک سری عملیات خاص به مرحله خنکی از دما می رسد.
•    مرحله حساس آزمایش: لوله ای که به عنوان لوله تست به حساب می آید تست می شود. این تست بر اساس استاندارد های خاصی انجام می شود. در صورت وجود مشکل لوله ها جدا شده تا عیب یابی به شکل کامل انجام شود.
•    مرحله مهم پولیش‌کاری: لوله موجود برای این که مانعی برای خوردگی داشته باشد پولیش می شود. این پولیش به کمک روغن های مخصوص انجام می شود.
•    و مرحله نهایی یعنی بسته‌بندی: لوله های آماده شده به حالت شش ضلعی و به کمک تسمه بسته بندی می شوند و به مرحله بارگیری منتقل می شوند.
تفاوت لوله های بدون درز در مقایسه با لوله های درزدار
لوله های مانیسمان که با نام لوله های بدون درز نیز شناخته می شوند به صورت یک جا به هنگام شکل گیری ساخته می شوند و آماده هستند اما در لوله های درزدار این طور نیست. لوله های درزدار به وسیله جوش کاری مستقیم و به وسیله جوش نوع مارپیچ جوش داده می شوند. به دلیل بدون درز بودن لوله های مانیسمان، از کارآیی بسیار مناسب تری نسبت به نوع درز دار بهره می برند. قیمت در نظر گرفته شده برای لوله های دسته بدون درز بالا تر از نوع درز دار است.
مهم ترین تفاوتی که می توان برای لوله های درز دار و بدون درز به حساب آورد نحوه طراحی و تولید ان ها می باشد. این تفاوت ویژگی های خاصی را برای آن ها به وجود اورده است. لوله درز دار قیمت نسبتا کمتری دارند و در دسترس عموم قرار دارند.
لوله های گاز استفاده شده در قسمت لوله گاز های خانگی از مدل لوله ها درزدار است که از ضخامت بالایی برخوردارند و برای انواع ساختمان ها به کار می روند. این لوله های گاز حالت جوش دار هستند و در دسته لوله های درز دار قرار دارند. این لوله های گاز خانگی مناسب برای تحمل فشار پایین هستند.

لوله مانیسمان رده 40

لوله رده 40 یا لوله مانیسمان رده 40 ، نسبت به  نمونه رده 20 دارای ضخامت بیشتری بوده و در صنایع حساس تری  که نیاز به مقاومت بیشتر و لوله قوی تری دارند استفاده میشود.صنایعی همچون نفت ، گاز، پتروشیمی ، نیروگاه های حرارتی یا سیکل ترکیبی از صنایعی هستند که لوله مانیسمان رده ۴۰ در آنها بیشترین کاربرد را دارد.همچنین در صورت لزوم لوله مانیسمان رده 40 را بعد از بازرسی ، به روش سرد یا گرم گالوانیزه میکنند.

لوله مانیسمان رده 80

لوله رده 80  لوله مانیسمان رده 80 هم نسبت به نمونه های قبلی از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار است و همانند لوله مانیسمان رده 40 ، در صنایع حساس و مهمی مانند نفت و گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه تولید لوله های درزدار و بدون درز( لوله مانیسمان)

لوله‌هاي فولادي معمولاً به دو صورت ساخته مي‌شوند.

شما میتوانید ورق استیل نیز در فروشگاه بهتاک سفارش دهید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

1-لوله‌هاي درزدار ( welded pipe) یا لوله با درز جوش :

در این روش رول ورق باضخامت مورد نظر و براساس سایز لوله برش خورده و پس عبور از غلطکهای نورد به شکل گرد در می آیند وپس از آن درز بوجود آمده جوشکاری شده وبه مرحله تست وکونیک میروند این روش تولیداصطلاحا”روش نورد نامید می شود این روش بیشتر جهت تولید انوع پروفیلهای موردمصرف درساختمان وتولید لوله های شوفاژی ولوله های گازی مورد مصرف درلوله کشی ساختمان بکار میروند

در این روش تولید اصولا دونوع روش جوش برای جوشکاری درزجوش مورد استفاده قرارمیگیرد:

روش Electric Resistance Welded- ERW

دراین روش با ایجاد آمپر بالا توسط دستگاه الکتریکی جوش باعث بوجود آمدن حرارت درلبه های درزجوش شده وباعت ذوب شدن این لبه ها گردیده که منجر به جوش خوردن دولبه اتصال می گردد که اصطلاحا” به این روش جوشکاری لب به لب نیز می گویند ونیازبه هیچگونه الکترود ندارد.

روش High Frequency Induction (HFI) Welded Pipe

این روش جوشکاری فرکانس بالا می باشد که در این روش عبوری جریان برق با فرکانس بالا از لبه های درزجوش باعث حرارت زیادی شده که منجر به ذوب شدن لبه وجوش خوردن آنها میگردد دراین روش کنترل حرارت جوش ودرنتیجه کیفیت آن بیشتر از روش قبلی می باشد در هرصورت این نوع لوله ها عموما” جهت مصارف صنعتی وفشار های پایین کارایی دارند وبرای فشارهای بالاتر باید از لوله های مانیسمان استفاده کرد.

2-لوله‌ بدون درز (مانیسمان) seamless pipe :

لوله های بدون درز (لوله مانیسمان ) به صورت اكسترودينگ توسط قالب‌هاي مختلف توليد مي‌شود. اصولا تولید لوله های بدون درز مستلزم فرایندی است که طی آن یک شمش فولادی تبدیل به لوله می گردد.لوله های مانیسمان از شمش های فولادی تولید میشوند آنها عموما با کشش و نورد شمش های گرد فولادی تولید می شوند البته تولید از مقاطع چهار گوش نیز امکان پذیر است اما باعث بالا رفتن هزینه تولید می گردد نکته جالب در باره روش تولید لوله مانیسمان این است که تولید از سایزهای بزرگتر به کوچکتر می باشد وسایزهای2/1و4/3و1اینچ معمولا” به روش سرد می باشد یعنی برای تولید سایز2/1اینچ ابتدا باید شمش 76 پس از حرارت سوراخ 2/1ایجاد می شود وپس از نورد وکشش درخط تولید لوله 4/1 1اینچ تولید شده وپس از آن باروش سرد لوله 4/1 1کشیده شده وپس از اسید کاری وطی چند مرحله کشش به سایز موردنظر2/1اینچ می رسند .این روش اولین بار توسط مهندسی آلمانی بنام مانیسمان بکاررفت و فقط در ایران به این نام خوانده می شود .

مراحل تولید انواع لوله مانند لوله استیل ، لوله مانیسمان رده 20 (لوله بدون درز) به شرح زیر است:

1-برش لوله مانیسمان (لوله بدون درز):

در مرحله اول شمش فولادی را بنا به خواسته سفارش دهنده به ابعاد گوناگون برش می دهند(ممکن است این شمش تولید داخل یا تولید کشورهایی چون اکراین باشد )

2-مرحله گرمادهی لوله مانیسمان:

شمش را داخل کوره های قوسی که با استفاده از سوخت گاز گرمادهی می شوند گرم می کنند تا به مرحله سرخ شدن برسد


در مرحله پایانی لوله ها بسته بندی می شوند شکل بسته بندی شش ضلعی می باشد و با تسمه محکم بسته وآماده بارگیری می گردد.

لوله استیل بدون درز و درزدار

به علت داشتن مقاومت به خوردگی عالی یکی از پرکاربردترین لوله های مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد.
 همانطور که از اسم آن مشخص است، از جنس لوله استیل یا ورق استیل 316 می باشد و ویژگی های این آلیاژ را دارا است
بدون درز از استیل ۳۰۰ ساخته شده است و انواع لوله ۳۰۴, ۳۱۶, ۳۲۱, ۳۱۰ و لوله دابلکس اشاره کرد.
درز دار که استیل ۳۰۰ در ساختار آن مورد استفاده است و لوله ۳۰۴ , ۳۱۶ و لوله دابلکس موجود است.

لوله کربن استیل بدون درز و درزدار

لوله‌های مانیسمان در استانداردهایA106 ، API5L،A53 ، A333 GR6 ،A335 ، ST35/8  و A179  در طول‌های 6 متری و 12متری قابل عرضه است
وارد کننده لوله های مانیسمان چینی ، روسی و رومانی
برند Mital , Tenaris , Lontrin ,JST

لوله درز دار یا جوشی

فرایند لوله های درز دار به این صورت می باشد که برحسب سایز و استاندار آن ورق های فولادی رول میشوند
سپس سرتاسر آن را جوش میدهند و در آخر تحت فشار های کاری هیدورلیک و گاز قرار میگیرند
این نوع لوله ها بیشتر برای فشار کار و بار پایین مانند لوله کشی آب و گاز ساختمان و... کاربرد دارد
لوله های گالوانیزه به صورت گرم گالوانیزه ((Hot Dip Golvanize

قیمت لوله مانیسمان یا بدون درز

جهت استعلام قیمت با کارشناسان فروش بهتاک صنعت تماس بگیرید

021-66141516

021-66313075

021-66313073

09120297467