لوله مانیسمان رده 20 به قیمت مناسب | لوله بدون درز رده 20

لوله مانیسمان رده 20 به قیمت مناسب | لوله بدون درز رده 20


مراحل تولید و ساخت اغلب لوله های عادی به این شکل می باشد که اول از فلز، ورقی با قطر مناسب با نوع لوله لازمه  تهیه می شود و بعد این ورق با بهره گیری از نورد شدن توسط غلطک های گوناگون به صورت مقطع مورد نظر فرم می گیرد و بعد مراحل جوشکاری روی آن انجام انجام می گیرد ، که این فرایند معایب و مزایای خود را دارد. این گونه لوله ها به علت داشتن درز و جوش در مکان هایی که فشار زیاد و حرکت سریع سیال ها و یا گازها مد نظر می باشد کاربرد ندارد و از گونه دیگر لوله که در ادامه به آن خواهیم پرداخت استفاده می شود.

لوله مانیسمان و نحوه تولید آن!

در جهان امروز گونه  دیگری از لوله ها در میان مشتریان رواج پیدا کرده و به خاطر نحوه ساخت خاص محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این لوله ها مانیسمان نامیده دارند، که مانیسمان نام مخترع آلمانی آن انیز هست. در بین مردم این لوله ها به علت فرایند تولیدشان به لوله های بدون درز نیز معروف اند. چون که در که در فرآیند تولید آن ها برعکس دیگر لوله ها که دارای درز و عملیات جوشکاری نیز هستند، این لوله ها فاقد درز و عملیات جوشکاری هستند، همین امر باعت به داشتن یک تعداد خوبی های منحصر به فرد آن ها نیز شده است. لوله ها مانیسمان معمولا از فولاد تولید می شوند و به خاطر نداشتن درز و جوشکاری از مقاومت بسیار بیشتری نسبت به سایر لوله ها برخوردار هستند.

لوله مانیسمان و فرآیند های تولید!

در روزگاران امروز فرایند بسیار متفاوتی برای ساخت لوله مانیسمان بهره گیری می شود و در کنار این لوله می توان از لوله استیل نیز بهره برداری کرد، از فرایند های ساخت این لوله ها می توان به کشش، ریخته گری، اکسترود، نورد اشاره داشت. این لوله ها در عوض اینکه مثل سایر لوله ها از ورق ساخته شوند، از شمش های فولادی ساخت و عرضه می شوند. لوله های مانیسمان نسبت به کاربرد و فشاری که باید تحمل کنند به ضخامت های گوناگونی ساخته و عرضه می شوند که به آن ها رده اطلاق می شود. ضخیمی لوله با افزایش رده رابطه مستقیم دارد و هر چه رده بالاتر رود ضخیمی لوله نیز اضافه می شود. یکی از گونه های پرکاربرد این گونه لوله ها لوله مانیسمان رده ۲۰ می باشد. لوله مانیسمان رده ۲۰ به خاطر نداشتن درز، توانایی تحمل فشار بالا و همینطور تحمل انتقال جریان های با تندی بالا را دارا هستند. از فرآیند های ساخت لوله مانیسمان رده ۲۰ می شود به برش شمش، گرمادهی شمش،لخ پرس،دستگاه النگاتور، شلیک سمبه به داخل لوله، تابگیری لوله، جدا سازی سنبه، کروی، کشش، سرد کردن ، اندازه گیری، تست ، کونیک زدن و در نهایت آخرین مرحله که بسته بندی است اشاره داشت. لوله مانیسمان رده ۲۰ از طبقه لوله های رده بندی بالا این گونه لوله به حساب می شوند چون به تولید لوله یک پارچه با قطر ها ی خیلی زیاد بسیار سخت خواهد بود ، در این موارد می توان از ورق استیل نیز استفاده کرد. لوله های مانیسمان اغلب تا قطر ۲۴ اینچ ساخته می شوند، اما در سفارشات خاص می توان با قطر های بیشتر هم تولید کرد. در موقع خرید این لوله برای مثال لوله مانیسمان رده ۲۰ باید به مواردی توجه کرد که لوله ای که خریداری می شود مناسب مصرف شما باشد. لوله مانیسمان رده ۲۰ و رده ۴۰ بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

لوله مانیسمان رده 20 ضخامت و وزن کمتری نسبت به لوله مانیسمان رده 40 دارد .این لوله در ایران استفاده کمتری نسبت به لوله رده ۴۰ دارد زیرا قابلیت  تحمل فشار کمتری نسبت به رده ۴۰ را داراست. این لوله در کارخانه های ایران و خارج از کشور مانند چین ،اوکراین ،روسیه و… طراحی  و ساخته میشود.

ضخامت لوله ها بین ۲٫۵ تا ۱۲٫۷۰ میلی متر می باشد و سایز طول لوله ها ۶ متر می باشد .وزن لوله ها براساس اندازه هایشان بین ۸ کیلوگرم تا ۱۵۹۸٫۷ کیلوگرم متغیر می باشند.

عوامل موثر در قیمت لوله مانیسمان (بدون درز) رده 20

از عوامل موثر بر لیست قیمت لوله های مانیسمان رده ۲۰ میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

سایز  و ضخامت لوله مانیسمان
کشورهای مختلف تولید کننده لوله مانیسمان
روش های مختلف تولید لوله مانیسمان
کاربرد خاص لوله
رده و متراژ لوله

به صورت کلی عوامل داخلی که ذکر شد در روند قیمت لوله تاثیر زیادی دارند و قیمت لوله بر این اساس مشخص میشود.از عوامل خارجی نیز میتوان به تورم بالا ،شوک سیاسی و … اشاره کرد که از محیط بیرون بر روی قیمت لوله ها اثر میگذارند.

سایز (اینچ) ضخامت (میلی متر) وزن هر شاخه(کیلوگرم)
لوله مانیسمان 1/2 اینچ 2/5 5/5
لوله مانیسمان 3/4 اینچ 2/5 8
لوله مانیسمان 1 اینچ 2/6 12
لوله مانیسمان 11/4 اینچ 2/8 16
لوله مانیسمان 11/2 اینچ 2/8 18
لوله مانیسمان 2 اینچ 3 24
لوله مانیسمان 21/2 اینچ 3 33
لوله مانیسمان 3 اینچ 3/2 45
لوله مانیسمان 4 اینچ 4/5 75
لوله مانیسمان 5 اینچ 4 100
لوله مانیسمان 6 اینچ 5 125
لوله مانیسمان 8 اینچ 6.35 190
لوله مانیسمان 10 اینچ 6.35 240
لوله مانیسمان 12 اینچ 6.35 290

جهت استعلام قیمت با کارشناسان فروش بهتاک صنعت تماس بگیرید

021-66141516