لوله مانیسمان رده 40 به قیمت مناسب | لوله بدون درز رده 40


درباره لوله مانیسمان رده 40 بیشتر بدانید!

لوله مانیسمان رده 40 لوله ای را گویند بدون درز و بدون جوش خوردگی که هیچ شکل خراش یا درزی در آن موجود نیست . برای تولید لوله مانیسمان زنگ نزن ،شمش های استوانه ای فولاد را در گرمای بالا حرارت داده و سپس با فشارزیاد وارد کردن یا بیرون کشیدن مواد داخل شمش استوانه ای ، بدنه اصلی لوله پدید می آید.
بدنه  اصلی لوله از دستگاهی با غلتک های متنوع عبور می کند تا ضخامت بیرونی آن کم شود و ضخامت داخلی هم به اندازه مورد نیاز مشتری افزایش پیدا کند.
لوله رده ۴۰ گونه ای از لوله مانیسمان می باشد که در صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی و سیستم های ساختمانی نقش زیادی ایفا می کند. این گونه لوله فشار زیادی را تاب آوری میکنند به همین علت در لوله کشی گاز و آتش نشانی از آن ها بهره گیری می شود. اندازه این لوله ها از ۱/۲ تا ۳۴ اینچ متفاوت است و طول لوله ها ۶ متر است.

لوله مانیسمان در چه رده هایی موجود است؟!

مانیسمان رده ۱۰ ، لوله مانیسمان رده ۲۰ ، مانیسمان رده ۳۰، رده ۴۰ رده ۸۰ رده ۱۲۰ و لوله مانیسمان رده ۱۶۰ لوله های موجود در بازار هستند.

لوه مانیسمان رده 40 و 80 و تفاوت بین آنها!

لوله مانیسمان رده ۸۰ و رده ۴۰ از نظر سایز قطر خارجی خیلی به هم شبیه هستند اما از لحاظ قطر داخلی دیواره های داخلی لوله مانیسمان رده ۸۰ و رده ۴۰ متفاوتند.
ضخیمی مانیسمان رده ۸۰ از  رده ۴۰ زیاد تر می باشد که دلیل می شود مستحکمی و مقاومت بیشتری نسب به لوله رده  ۴۰ را دارا باشد.اگر نیازمند لوله بسیار قوی و محکمی در ساختمان ها یا پالایشگاه ها باشند بهره بری از مانیسمان رده ۸۰ پیشنهاد خواهد شد و گفتنی است که ورق استیل نیز در کنار این لوله ترکیبی عالیست!
ولی اگر به مستحکمی زیاد نیاز نیست استفاده از لوله رده ۴۰ معمول تر است و پیشنهاد خواهد شد.به شکل کلی مانیسمان رده ۴۰ برای مکتن هایی که فشار پایین تری را تحمل می کند مناسب تر خواهد بود.در حالی که رده ۸۰ قادر است به خاطر دیواره اش فشار بیشتری را تحمل کند و در پالایشگاه ها بیشتر مورد بهره برداری است.
از رنگ لوله هم میشود لوله رده ۸۰ و رده ۴۰ را شناخت.لوله هایی که به رنگ خاکستری هستند لوله های رده ۸۰ اند در حالی که لوله هایی که مایل به رنگ سفید اند  رده ۴۰ هستند.
مانیسمان رده ۴۰ از پرفروش ترین و پرمصرف ترین لوله های صنعتی مانیسمان در ایران است.لوله مانیسمان رده ۸۰ معمولا در روی سطوح به کار می روند در حالی که رده ۴۰ میتواند در زیر سطح نیز کارایی داشته باشد و گفتنی است لوله استیل در کنار این محصول می تواند کارایی بالایی داشته باشد.

لوله مانیسمان رده 20 ضخامت و وزن کمتری نسبت به لوله مانیسمان رده 40 دارد .این لوله در ایران استفاده کمتری نسبت به لوله رده ۴۰ دارد زیرا قابلیت  تحمل فشار کمتری نسبت به رده ۴۰ را داراست. این لوله در کارخانه های ایران و خارج از کشور مانند چین ،اوکراین ،روسیه و… طراحی  و ساخته میشود.

ضخامت لوله ها بین ۲٫۵ تا ۱۲٫۷۰ میلی متر می باشد و سایز طول لوله ها ۶ متر می باشد .وزن لوله ها براساس اندازه هایشان بین ۸ کیلوگرم تا ۱۵۹۸٫۷ کیلوگرم متغیر می باشند.

عوامل موثر در قیمت لوله مانیسمان رده 40

از عوامل موثر بر لیست قیمت لوله های مانیسمان رده 40 میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

سایز  و ضخامت لوله مانیسمان
کشورهای مختلف تولید کننده لوله مانیسمان
روش های مختلف تولید لوله مانیمان
کاربرد خاص لوله
رده و متراژ لوله

به صورت کلی عوامل داخلی که ذکر شد در روند قیمت لوله تاثیر زیادی دارند و قیمت لوله بر این اساس مشخص میشود.از عوامل خارجی نیز میتوان به تورم بالا ،شوک سیاسی و … اشاره کرد که از محیط بیرون بر روی قیمت لوله ها اثر میگذارند.

سایز لوله ضخامت وزن هر شاخه
لوله مانیسمان رده 40 12 اینچ 10.31 460
لوله مانیسمان رده 40 10 اینچ 9.27 345
لوله مانیسمان رده 40 8 اینچ 8.18 245
لوله مانیسمان رده 40 6 اینچ 7.11 163
لوله مانیسمان رده 40 5 اینچ 6.55 125
لوله مانیسمان رده 40 4 اینچ 6.02 94
لوله مانیسمان رده 40 3 اینچ 5.49 63
لوله مانیسمان رده 40 2-1/2 اینچ 5.16 49
لوله مانیسمان رده 40 2 اینچ 3.91 31
لوله مانیسمان رده 40 1-1/2 اینچ 3.68 22
لوله مانیسمان رده 40 1-1/4 اینچ 3.56 18
لوله مانیسمان رده 40 1 اینچ 3.38 14.2
لوله مانیسمان رده 40 3/4 اینچ 2.87 10
لوله مانیسمان رده 40 1/2 اینچ 2.77 7.5