فروش انواع میلگرد (گرد) استیل 304 ، 316 ، 310 با قیمت مناسب

فروش انواع میلگرد (گرد) استیل 304 ، 316 ، 310 با قیمت مناسب


میلگرد استیل در واقع همان شمش آلیاژ استیل می باشند که برای مصارف خاصی مانند شفت استیل لوله غیر سایز استیل بکار می رود کاربردهای لوله استیل و لوله مانیسمان با یکدیگر کاملا متفاوت است

گردهای استیل در واقع همان شمش آلیاژ استیل میباشند که برای مصارف خاصی مانند شفت استیل لوله غیر سایز استیل بکار میرود

گرد استیل در بازار ایران شامل استیل ۳۰۴  استیل ۳۱۶  استیل ۳۲۱  میلگرد استیل ۴۲۰ ( میلگرد استیل بگیر )

گاها بعضی آلیاژهای نسوز و خاص مانند مونل و اینکونل نیز موجود میباشد .

یکی از بهترین و ساده ترین راه های تشخص استیل بگیر از میلگرد نگیر همراه داشتن یک آهنربا است

که از وجود هرگونه اشتباه در فروش استیل جلوگیری به عمل می آورد .

تولید میلگرد با استفاده از روش نورد

به طور کلی پروفیل ها، ورق ها، میله ها، نبشی ها و شمش ها را در صنعت به عنوان نیمه ساخته میشناسند.

برای تهیه نیمه ساخته ها روش های گوناگونی مانند نوردکاری، پرس کردن، کشیدن و آهنگری وجود دارد.

در کلیه این روش ها بایستی ابتدا فولاد مذاب را به صورت بلوک هایی در آورد تا عملیات بعدی روی آن ها امکان پذیر باشد. برای این منظور از دو روش استفاده می کنند.

1) تهیه بلوک در قالب

در این روش ابتدا فولاد مذاب را در ظروف مخصوصی به نام پاتیل ریخته و سپس آن را در داخل قالب هایی به نام کوکیل منتقل میکنند.

2) تهیه بلوک با روش ریخته گری مداوم

در این روش نیز فلز مذاب را به وسیله پاتیل هایی به محل دستگاه حمل می کنند. فولاد مذاب ابتدا به داخل ظرف تقسیم کننده ای ریخته شده و سپس وارد ظروفی به نام منجمدکننده می شود، که در ابتدای خطوط تولید بلوک قرار دارند. این ظروف را از جنس مس می سازند و به وسیله آب دائما خنک می کنند. پس از آنکه فلز مذاب در قسمت پایین منجمد کننده به حالت انجماد در آمد، توپی را خارج می کنند و فلز منجمد شده، تحت تاثیر نیروی وزن خود، به سمت نورهایی که در زیر آن قرار گرفته اند هدایت می شود و به وسیله آن ها به سمت پایین کشیده می شود.در این حال از بالا نیز به طور مداوم به آن فولاد مذاب اضافه می گردد. در مسیر نوردها کولرهایی وجود دارند که فلز منجمد شده را خنک تر می کنند. پس از این مرحله و فرم گرفتن فولاد، قطع کننده ها قرار دارند که ممکن است به صورت قیچی باشند یا با گاز اکسی استیلن عمل برش را انجام دهند.

حال می توان بلوک های بریده شده شده را که هنوز از درجه حرارت مطلوبی برخوردارند برای عملیات بعدی هدایت کرد. در کارخانه ذوب آهن اصفهان نیز برای تهیه بلوک از این روش استفاده می شود.

ساخت میگرد استیل در مقابل ورق استیل

تولید این مقطع فولادی با تولید ورق استیل تفاوت زیادی دارد اما شباهت زیادی به روش تولید میلگرد استیل آجدار و میلگرد استیل ساده دارد. در اینجا نیز فرآیند کلی نورد توضیح داده میشود. اما مسئله اصلی که باعث تفاوت زیادی بین قیمت میلگرد استیل و قیمت میلگرد آجدار یا ساده می شود نحوه تولید مذاب آلیاژ مورد نظر میباشد.

معروف ترین نوع استیل نسوز

استیل  309 ویژگی اصلی این سری آلیاژها علاوه بر مقاومت به خوردگی مقاومت به حرارت بالا است که آن ها را مناسب استفاده در شرایط دما بالا می کند.

سری استیل 310 نسبت به میلگرد استیل 309 عناصر آلیاژی بیشتری دارد که مقاومت به حرارت آن را افزایش می دهد.

هر یک از گریدها خواص و کاربردهای خاص خود را دارند، جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقالات کاربردهای استیل و همچنین محصول پر فروش ورق استیل با مشاوران ما در تماس باشید