فروش انواع میلگرد استنلس استیل 310 زیر قیمت بازار (قیمت سال 99)


استیل 310 از گونه های فولاد زنگ نزن آستنیتی متوسط کربن می باشد که خواص بسیار مناسبی را در دمای زیاد به نمایش می گزارد. به همین علت در طبقه فولاد‌های نسوز قرار دارد. این آلیاژ، در مکان هایی که به مقاومت به خورده شدن و اکسیداسیون در دمای زیاد نیاز است، کارایی دراد.
فولادهای ضد زنگ در بازار با نام استیل معروف اند. این آلیاژها به خاطر وجود مقادیر بالای عناصر آلیاژی مثل کروم و نیکل، خواص مقاوم بودن به خورده شدن خوبی را ارائه می کند. فولادهای زنگ نزن را می شود براساس گونه ریزساختار آن‌ها در 4 طبقه کلی آستنیتی، فریتی، مارتنزیتی و داپلکس قرار داد.
از میان  گونه های آلیاژهای استیل، استیل آستنیتی پر مصرف ترین است. آلیاژهای سری 200 و 300 در طبقه فولادهای آستنیتی می باشند. این دو دسته از نظر خواص مغناطیسی، معمولا نگیر بوده و مقاومت به خوردگی قابل قبولی نیز از خود به نمایش می گذارند و گفتنی است استفاده از لوله مانیسمان همراه این محصولات می تواند بازدهی مناسبی از خود به نمایش بگذارد.
مقاطع فولادی ساخته شده از گونه های فولادهای ضد زنگ، از انواع زیادی برخورمی باشد. همینطور با توجه به خاصیتی که ارائه می دهند، بازه زیادی از کارایی را در صنایع گوناگون دارند. از پرمصرف ترین این مقاطع می شود به ورق استنلس استیل اشاره داشت که در لول های گوناگون مثل استیل 304، 316، 321 ، 310  و … در بازار وجود دارند. میزان عناصر آلیاژی و درنتیجه خاصیت هرکدام از این آلیاژها گوناگون بوده و در تاثیر این دلایل، قیمت ورق استیل در آلیاژهای گوناگون نیز متغیر می باشد.

مشخصات استیل 310 چیست؟!

آلیاژهای استنلس استیل در گونه های متفاوتی در بازار هستند. انتخاب هر کدام از این آلیاژها مستلزم این است که دانایی درباره خواص آن‌ها داشت تا آلیاژ درست را برای مصرف مورد نظرتان انتخاب کنید و گفتنی است که می شود در کنار این محصول از لوله استیل نیز بهره مناسبی برد.

ترکیب شیمیایی استیل 310 چگونه است؟!

میزان عناصر آلیاژی موجود در ترکیب آلیاژهای استیل، مشخص کننده خاصیت آن و درنتیجه مصارف آن خواهد بود. میزان کربن وجود داشته در استیل 310، ماکسیموم 0.25 درصد، مقدار کروم آن بین 24 تا 26 درصد و میزان نیکل آن 19 تا 22 درصد است. میزان زیاد کروم و مقدار متعادل نیکل در این آلیاژ باعث شده تا استحکتم بالایی در مقابل خورده شدن از خود نمایش دهد.
میزان کربن در ترکیب شیمیایی گونه کم کربن استیل 310 ، ماکسیموم 0.08 درصد و در استیل 310 پرکربن، بین 0.04 تا 0.1 درصد می باشد.

میلگرد استیل 310 در واقع همان شمش آلیاژ استیل می باشند که برای مصارف خاصی مانند شفت استیل لوله غیر سایز استیل بکار می رود.

گردهای استیل در واقع همان شمش آلیاژ استیل میباشند که برای مصارف خاصی مانند شفت استیل لوله غیر سایز استیل بکار میرود

گرد استیل 310 در بازار ایران

استیل ۳۰۴  استیل ۳۱۶  استیل ۳۲۱  میلگرد استیل ۴۲۰ ( میلگرد استیل بگیر )

گاها بعضی آلیاژهای نسوز و خاص مانند مونل و اینکونل نیز موجود میباشد .

یکی از بهترین و ساده ترین راه های تشخص استیل بگیر از میلگرد نگیر همراه داشتن یک آهنربا است

که از وجود هرگونه اشتباه در فروش میلگرد یا ورق استیل جلوگیری به عمل می آورد .