فروش انواع ورق آلیاژی با بهترین قیمت رقابتی 1400

فروش انواع ورق آلیاژی با بهترین قیمت رقابتی 1400


ورق آلیاژی چیست و کاربرد و انواع آن کدامند؟!

درباره ورق آلیاژی بیشتر بدانید!

انواع آلیاژ از ترکیب شدن یک فلز با حداقل یک عنصر دیگر پدید می آیند. ورق‌ آلیاژی هم گونه ای آلیاژ می باشد که به صورت ورق عرضه می گردد. ورق آلیاژی مستحکم، محکم و بادوام می باشد و در مقابل خوردگی و زنگ زدگی از خود مقاومت به نمایش می گزارد. متناسب با کاربردها و مصارف گوناگون این گونه ورق، فلزات متنوع با یکدیگر ترکیب شده تا ورق‌های آلیاژی متفاوت تولید شوند و به همین دلیل قیمت ورق آلیاژی بیشتر از قیمت فلزات خالص می باشد.

کاربرد های ورق آلیاژی چیست؟!

با کاربرد های ورق آلیاژی بیشتر آشنا شوید!

ورق‌ آلیاژی که سهم زیادی از آهن‌آلات را تشکیل داده در بسیاری از قسمت های صنعت که دمای محیط بسیار کم یا بسیار زیاد می باشد مورد بهره گیری واقع می گردد. همینجورکه این ورق‌ها به علت خصوصیات مطلوبی که دارند در محیط های پرفشار و کم‌ فشار، در صنعت نفت و صنایع گوناگون دیگر مثل صنایع غذایی، هواپیما سازی، قطعه ‌سازی، شهرسازی، پل ‌سازی و راه‌ سازی هم مورد بهره گیری واقع می شوند. در تولید کشتی و پالایشگاه هم از ورق‌های آلیاژی بهره گیری می کنند و به علت مقاومت آن در مقابل اسید در پتروشیمی‌ و صنعت تولید دارو نیز دارای کاربرد است.
همینجور که گفته شد ورق‌های آلیاژی در صنایع بسیار پرکاربردند و هر جایی که به استحکام و مقاومت بالا نیاز باشد و یا فشار و دما بالا باشد و می ‌خواهیم از خوردگی، سایش و زنگ ‌زدگی محفوظ باشیم مثل تولید ابزارآلات گوناگون، مخازن تحت فشار و گونه های مخازن حرارتی از آن ‌ها بهره می بریم.

انواع ورق آلیاژی چیست؟!

با انواع گوناگون ورق آلیاژی آشنا شوید!

ورق‌ های آلیاژی را می شود از دید فرآیند تولید به دو طبقه کلی نورد گرم و نورد سرد طبقه بندی نمود. چنانچه به روش نورد گرم ورق آلیاژی بسازیم به آن ورق سیاه و اگر ورق آلیاژی از روش نورد سرد ساخته شود به آن ورق سرد یا ورق روغنی گویند. می‌شود.