میلگرد استیل 304 | فروش و قیمت میلگرد استیل 304


میلگرد استیل 304 چیست و چه کارایی دارد؟!

میلگرد استیل 304 و کاربرد های آن!

میلگرد استیل از نظر شمل فیزیکی شباهت زیادی به میلگردهای ساختمانی دارد با این فرق که در مقابل خوردگی و رطوبت مقاومت خواهد کرد. میلگرد استیل 304 یا فولاد زنگ نزن  304، از طبقه ی فولادهای آلیاژی استنلس استیل است  و در میان فولادها دارای مشخصه X5CrNi18-10 می باشد. همینطور در استاندارد DIN آلمان با نام فولاد 1.4301 معروف است. شایان ذکر است گونه دیگری از این فولاد با اسم فولاد زنگ نزن یا ضد زنگ 304L موجود است  که در استاندارد DIN با اسم فولاد 1.4307 معروف است.

میلگرد استیل 304 و تعریف صحیح آن!

این فولاد به علت خواص غیر مغناطیسی، با اسم استیل نگیر 304 در میان فروشندگان معروف است. میلگرد استیل 304 دارای دمای فورجینگ 1200-900 درجه سانتیگراد می باشد و عملیات آنیل کاری را شامل نمی شود و گفتنی است در کنار این محصول می توان از لوله مانیسمان نیز بهره گیری کرد. همینطور دارای امکان ماشین کاری خوبی نیز بوده و مقاوم در برابر خوردگی می باشد به خصوص در محیط های حاوی کلرید. پایین بودن مستحکمی تسلیم و قابلیت تغییر طول بالای این مجوز را به آنها می دهد که امکان شکل پذیری در اشکال پیچیده دارا باشند.

خواص مکانیکی میلگرد استیل 304 چیست؟!

میلگرد استیل 304 دارای سختی برینل 123HB، سختی راکول 70 و سختی ویکرز 129 است و مقاوم بودن کشسانی آن 500 الی 700 مگاپاسکال می باشد.

خواص فیزیکی میلگرد استیل 304 چیست؟!

چگالی این استیل برابربا 8 g/cc می باشد که از بهترین خواص فیزیکی مواد چگالی آنها است.

میلگرد استیل 304 چه کاربرد هایی دارد؟!

میلگرد استیل 304 و موارد مصرف آن!

به علت مقاومی بسیار بالایی که  میلگرد استیل 304 در مقابل اکثر محیط های صنعتی و مواد شیمیایی دارد، از پرمصرف ترین گرید میلگرد استیل به حساب می آید. این میلگرد در تولید تجهیزات پزشکی، صنایع غذایی، تجهیزات آزمایشگاهی، ماشین آلات صنعتی و… مصرف می شود و گفتنی است می توان در کنار آن از ورق استیل نیز استفاده کرد. شایان ذکر است استیل 304 نسبت به 304L کاربرد فراوان تری در صنایع  گوناگون را داراست.

 

میلگرد استیل 304 در واقع همان شمش آلیاژ استیل می باشند که برای مصارف خاصی مانند شفت استیل لوله غیر سایز استیل بکار می رود.

گردهای استیل در واقع همان شمش آلیاژ استیل میباشند که برای مصارف خاصی مانند شفت استیل لوله غیر سایز استیل بکار میرود

میلگرد گرد استیل 304 در بازار ایران

استیل ۳۰۴  استیل ۳۱۶  استیل ۳۲۱  میلگرد استیل ۴۲۰ ( میلگرد استیل بگیر )

گاها بعضی آلیاژهای نسوز و خاص مانند مونل و اینکونل نیز برای میلگرد استیل موجود میباشد .

یکی از بهترین و ساده ترین راه های تشخص استیل بگیر از میلگرد نگیر همراه داشتن یک آهنربا است

که از وجود هرگونه اشتباه در فروش استیل جلوگیری به عمل می آورد .

سایر محصولات از جمله ورق استیل و لوله استیل نیز موجود میباشد